وبلاگ تخصصی رسا الکتریک

کلید حرارتی چیست؟

کلید حرارتی چیست ؟ در رسا الکتریک آکام

شرکت رسا الکتریک آکام وارد کننده بهترین تجهیزات برق صنعتی در کشور می باشد. سیاست اصولی این شرکت بر پایه تامین نیاز مشتریان با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت استوار است به پشتوانه تیمی مجرّب و متخصص در فروش عمده و جزئی پرکاربرد ترین تجهیزات برق صنعتی مانند: کلید های مینیاتوری، کنتاکتور، رله حرارتی بی متال، کلید حرارتی و کلید کمپکت و مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین گزینه همراه است. و با انتشار مقالات تخصصی و بروز سعی در بالا بردن آگاهی و شناخت شما علاقه مندان گرامی به صنعت برق می باشد.

فروش اینترنتی کلید حرارتی در رسا الکتریک آکام

جریان حرارتی چگونه ایجاد می شود؟

زمانی که یک الکتروموتور در اثر تحمل بار زیاد داغ می کند، حرارت به وجود آمده، ایجاد مسیری برای جریان می کند که به این جریان که در اثر اضافه بار به وجود آمده است، جریان حرارتی می گویند. و برای حفاظت از موتر در برابر جریان حرارتی از تجهیزات حفاظتی بنام کلید حرارتی استفاده می شود.

کلید حرارتی چیست؟

کلید حرارتی MMS مخفف عبارت (Manual Motor Starter) به معنای کلید راه انداز موتور مباشد،از جمله کلیدهای قابل قطع زیر بار که جهت روشن و خاموش کردن موتور، و برای حفاظت در برابر جریان اضافه بار در تجهیزات برقی مانند الکتروموتورها، موتورهای آسنکرون و موتورهای القایی مورد استفاده قرار می گیرد.در کلید حرارتی یک بی متال تعبیه شده است که وقتی جریانی بیش از جریان نامی از آن عبور کند گرم می شود و مدار را قطع می کند. بی متال عمکرد سریعی ندارد و مدت زمانی طول می کشد تا عمل کند.

جریان مغناطیسی چگونه ایجاد می شود؟

گاهی در اثر یک اتفاق ناخواسته، اتصال کوتاه مغناطیسی بین دو فاز با هم یا یک نول و فاز با یکدیگر به وجود بیاید، در این حالت بازهم حرارت الکتروموتور زیاد می شود و ایجاد جریان اضافه می کند، که به این جریان، جریان مغناطیسی گفته می شود. برای حفاظت از موتر در برابر جریان مغناطیسی از تجهیزات حفاظتی بنام کلید مغناطیسی استفاده می شود.

کلید مغناطیسی چیست؟

 کلید مغناطیسی نوعی کلید حرارتی است که وظیفه آن ، حفاظت سیستم های الکتریکی در برابر جریان زیاد است. ساختمان این رله برای هر فاز از یک هستۀ آهنی که به دور هر کدام چند دور سیم (روپوش لاکی)پیچیده شده تشکیل شده است. این سیم پیچ یا بوبین سر راه هر فاز قرار می گیرد. عبور جریان اتصال کوتاه میدان مغناطیسی شدیدی به وجود آورده و باعث می شود هسته آهنی حرکت کند و این حرکت، اهرم قطع را به کار می اندازد.

ساختار کلید حرارتی 

  • ترمینال های ورودی سه فاز قدرت کلید
  • ترمینال های خروجی سه فاز قدرت کلید
  • نگهدارنده نصب روی ریل
  • زبانه قابل تنظیم جهت تنظیم رنج جریان کلید حرارتی
  • محل نصب کنتاکت کمکی
  • شستی STOP (کلید خاموش)
  • شستی START (کلید روشن)
  • پد نگهدارنده کلید در حالت خاموش
  • نشانگر تست تریپ کلید

وظایف کلید حرارتی 

این کلید ها می توانند بار اضافی مدار را تشخیص داده و جریان را قطع نمایند.همچنین دارای شستی قطع و وصل (0 و 1) بر روی کلید جهت کنترل دستی است.و رنج جریانی کلید های حرارتی  قابل تنظیم است و به وسیله ی یک زبانه ی دوار می توان آن را تنظیم کرد. کلید حرارتی دارای یک عدد دکمه تست جهت تست سالامت است. همچنین دارای سه عدد کنتاکت قدرت می باشند که این کنتاکت ها در قسمت ورودی، به برق ورودی وصل می گردند و در قسمت خروجی به موتور وصل می م شود.

کاربرد کلید حرارتی 

کلیدهای حرارتی معمولا بر حسب توان نامی (کیلووات) انتخاب می شوند، ولی بر اساس جریان بی متال موتورها نیز قابل انتخاب هستند. و برای کلیدزنی مدارات موتوری،حفاظت از موتر در برابر اضافه بار مغناطیسی و حرارتی. همچنین حفاظت از موتور الکتریکی در برابر انواع خطاهای الکتریکی و ایجاد تاخیر حرارتی برای روشن شدن موتور به جهت داغ شدن موتور در اثر اضافه بار مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید کلید حرارتی اشنایدر

 انواع کلید حرارتی با برندهای مختلف در بازار موجود می باشد که مستلزم شناخت و بررسی دقیق این محصول است خرید کلید حرارتی  از فروشگاه تجهیزات برق صنعتی رسا الکتریک آکام همراه با ضمانت اصالت کالا و کیفیت عالی و مشاوره رایگان همراه است و می تواند بهترین گزینه ی انتخابی برای خرید باشد.

قیمت کلید حرارتی

رسا الکتریک آکام مرکز فروش انواع کلید حرارتی در کشور می باشد. و با معرفی محبوب ترین کلیدهای حرارتی بازار همراه با مشخصات محصول و مشاوره تخصصی در کنار شما هستیم تا شما را به سوی بهترین انتخاب سوق دهیم. برای اطلاع از قیمت کلید حرارتی با ما در تماس باشید.

رسا الکتریک آکام تامین کننده تجهیزات برق صنعتی از تمامی برندها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *